Tesla elektrikli kamyonu bu yüzden tanıtamıyor

0

Tesla’nın patronu Elon Musk’ın, uzun zamandır üzerinde çalıştığı elektrikli kamyonu basına tanıtmak konusunda son derece istekli olduğu biliniyor. 

Şahsi Twitter hesaplarından sürekli kamyon ve tır silüetleri paylaşıp duran Musk’ı bu kamyonları resmen tanıtmaktan alıkoyan meselenin ise, Tesla’nın düşük fiyatlı elektrikli otomobili Model 3 olduğu anlaşıldı. 400 binden fazla Model 3 ön siparişi alan Tesla’nın Ağustos ayından itibaren üretimine başladığı Model 3’ten bu güne kadar binlerce adet üretmesi gerekirken, sadece 600 adet üretebildiği ortaya çıktı.

Fabrikada, Model 3’ü üretmek konusunda ortaya çıkan sorunları yenemeyen Tesla’nın üretemeyeceği kamyonları bu sırada tanıtıp modelleri eskitmek istemediği vurgulanıyor. Dolayısıyla, Musk’ın Tesla fabrikasını her ay binlerce Model 3 üretecek duruma getirmeden kamyonlarını tanıtamayacağı anlaşılıyor. Musk’ın açıklamalarına göre ise 26 Ekim’de tanıtılması gereken kamyonun yeni tanıtım tarihi 16 Kasım oldu ancak her ay binlerce yeni Model 3 üretmesi gereken fabrikaların bu hedeften çok uzakta durduğunu da hatırlamak gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>