Tesla fabrikası geçici olarak kapatıldı

0

Tesla fabrikası

Çin’de bulunan Tesla fabrikası geçici olarak kapatıldı. Fabrikanın kapatılma nedeni olarak ise Corona virüsü gösterildi.

Çin’deki Tesla Fabrikası geçici olarak durdu

Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü tehlikesi, büyüyerek devam ediyor. Corona salgını, teknoloji ve üretim alanında faaliyet gösteren şirketleri de doğrudan olumsuz olarak etkiledi.

Geçtiğimiz günlerde Facebook ve Reyzen, Çin’e giden çalışanları için evden çalışmaları yönünde bir çağrıda bulunmuştu. Bu kez Tesla da benzer bir hamle yaptı.

Corona salgınına önlem almak isteyen Tesla, Çin’de bulunan fabrikasında üretimi 9 Şubat’a kadar durdurdu. Konuyla ilgili açıklamaya Tesla’nın Finans Müdürü Zach Kirkhorn yaptı.

Üretim sayısında önemli bir sıçrama yapması beklenen bu fabrikada üretimin durdurulması, Tesla’nın planlarını da değiştirebilir. İlk etapta Model 3 üretiminde sekteye uğrayan Tesla’nın, üretimin durması nedeniyle siparişleri yetiştirip yetiştiremeyeceği konuşuluyor.

Ancak Kirkhorn, bu hamlenin Tesla’yı finansal açıdan çok da etkilemeyeceğini söyledi. Fabrikanın 9 Şubat sonrasında yeniden üretime başlayıp başlamayacağı ise şimdiden merak ediliyor. Eğer virüs salgını artarak devam ederse, teknoloji şirketleri de bu konudan ciddi zarar görecek diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>