Tesla FSD yazılımını kullanıma açtı

0

Tesla FSD yazılımı

Tesla FSD yani tam otonom sürüş yazılımını kullanıma açtı. Tesla FSD yazılımı ücretli olarak kullanıcılara açıldı

Tesla FSD yazılımını beta sürümüyle yayınladı

Tesla, müşterilerin FSD beta yazılımına erişim talep etmelerini sağlayan uzun zamandır beklenen bir yazılım güncellemesini yayınladı.

Otomobil üreticisini sürücü destek sistemlerinde olası güvenlik kusurları için araştıran federal araç güvenliği yetkilileri konuyla iligli henüz bir bildirimde bulunmadı. Ancak müşteriler ve Tesla yazılımın kullanıma sunulmasından memnuniyet duyuyor.

FSD Beta, Tesla’nın ABD’de 10.000 dolar veya ayda 199 dolar karşılığında sattığı premium sürücü yardım yazılımı FSD’nin bitmemiş bir sürümü diyebiliriz. FSD, Tesla’nın otomatik olarak şerit değiştirmesini, otoyolda gezinmesini, bir park yerine girmesini veya direksiyon başında kimse olmadan bir park yerinden yavaş kısa mesafelerde sürmesini sağlama vaadiyle piyasaya sürüldü.

FSD beta, sürücülere henüz mükemmelleştirilmemiş bir “şehir sokaklarında otomatik sürüş” özelliğine erişim sağlıyor.

Şirket daha önce FSD betasını, yazılım hata ayıklanmamış olsa bile, halka açık yollarda test eden, çoğu çalışan ve bazı müşteriler olmak üzere yaklaşık 2.000 kişiye sunmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>