Tesla işten çıkarmalara başladı!

0

Tesla işten çıkarmalara

Tesla işten çıkarmalara çok hızlı bir şekilde başladı. Zor günler geçiren Tesla işten çıkarmalar ile şimdiye kadar 3600 kişinin işine son verecek.

Tesla işten çıkarmalara beyaz yaka çalışanlarla devam ediyor

Tesla, üretim hattında yaşadığı sorunlar nedeniyle belirlediği hedefe ulaşma konusunda zor günler yaşıyor. Ayrıca şirketin yönetim kurulunda yaşanan sorunlar nedeniyle de Elon Musk oldukça zor durumda kaldı. Hatta Elon Musk, şu anda CEO’luk görevinden çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya.

Elon Musk, çalışanlarına gönderdiği e-posta ile birçok çalışanın işine son verileceğini açıkladı. İlk etapta toplam çalışan sayısının yüzde 9’unun yani 3600 kişinin işten çıkarılacağı belirtiliyor. Bu işten çıkarmalar, daha çok mavi yaka işçilerden değil, beyaz yakalı yöneticilerden olacak.

Şirketin böylelikle tasarruf etmenin yanı sıra, yeni bir yönetim kadrosu oluşturacağı belirtiliyor. Bu görevden çıkarmaların Model 3 üretimini etkilemeyeceği söylense de üretim hattında yönetimsel olarak bazı sorunlar yaşanabilir.

Sonuç odaklı kişiliğe sahip olan Elon Musk’ın, hedeflere ulaşılamadığında sert yaptırımlar uyguladığını daha önce de görmüştük. Şirketin, bu denli büyük bir iş çıkarma sonrasında yeni çalışan ilanları vermesi sürpriz olmayacaktır.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>