Tesla pil günü etkinliğini erteledi

0

Tesla pil günü

Koronavirüs nedeniyle artık birçok etkinlik online olarak yapılıyor. Ancak yaşanan aksamalar, bu etkinliklerin de ertelenmesine neden olabiliyor. Tesla pil günü etkinliği bir kez daha ertelendi.

Tesla pil günü etkinliği koronavirüs nedeniyle ertelendi

Koronavirüs salgını, en çok da etkinlikleri etkiledi. Bu dönemde etkinliklerin artık online düzenlenmesine karar verilmiş olsa da bu konuda da gecikmeler yaşanabiliyor.

Tesla’nın merakla beklenen pil günü etkinliği, mayıs ayında düzenlenecekti. Ancak salgın nedeniyle etkinliğin tarihi temmuz ayına ertelenmişti. 7 Temmuzda düzenlenmesi beklenen etkinlik, salgın nedeniyle ikinci kez ertelendi.

Tesla’nın aldığı bu kararın, ABD’de durumun gün geçtikçe kötüleşmesi nedeniyle alındığı belirtiliyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, konu hakkında açıklamayı kendi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Musk, yeni tarih ile ilgili bir fikrinin olmadığını ancak en az 1 aylık bir gecikme yaşanabileceğini belirtti.

Etkinlikte merakla beklenen milyon millik pil teknolojisinin de duyurulması bekleniyordu. Düşük maliyetli olduğu vurgulanan yeni teknoloji hakkında Musk, aklınızı başınızdan alacak söylemlerinde bulunmuştu. Şirketin yeni pil teknolojisinin, elektrikli araç fiyatlarında ciddi anlamda bir ucuzlamaya neden olabileceği de konuşuluyor. Ancak bu teknolojinin tanıtımı için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>