Tesla powerbank üretti!

0

Tesla Powerbank

Tesla powerbank üreterek bir ilke imza attı. Tesla powerbank satışını başlattıktan çok kısa bir süre sonra gösterilen yoğun talep ile ürün tükendi.

Elektrikli kamyon ve yeni bir Roadster duyurusunu yapan Tesla, bununla durmayacak gibi görünüyor. Tesla bu büyük iki duyurunun ardından sürpriz bir şekilde Android veya iOS telefonunuzu şarj edebilen harici bir pil takımı (powerbank) çıkardı. Tesla’nın, Powerwall markasıyla evlerde, büyük tesislerde ise Gigafactory markasıyla ilerlediği düşünülünce powerbank üretmesi ilginç gelebilir. Ancak Tesla powerbank girişiminde Model S ve X elektrikli taşıtlarda bulunan 3.350mAh kapasiteli tek bir 18650 hücresini kullanıyor.

Tesla’nın taşınabilir bataryası tüketiciler tarafında büyük ilgi gördü. Diğer powerbank’lere kıyasla 45 dolarlık fiyatıyla biraz pahalı bir şekilde piyasaya giren Tesla Powerbank kısa sürede tükendi. Web sitesinde tükendi olarak işaretlenen powerbank’e sahip olabilmek için Elon Musk ve ekibinin başka bir parti üretmeye karar vermesini beklemek gerekiyor. Elektrikli otomobil üreticisinin telefonlar için taşınabilir batarya satması ilginç karşılansa da, Tesla marka değeri ile daha ilk satışlarda bunu da başardı.

Tesla Powerbank Özellikleri

♦ 3350 mAh kapasiteli tek 18650 hücre

♦ Giriş: 1800 ± 200mA

♦ Çıkış: maks. 5V / 1.5A

♦ Boyutlar: 108 x 30.5 x 23.3mm

♦ Kompakt tasarım

♦ Tümleşik USB

♦ Maksimum pil kapasitesi sağlamak için yüksek verimlilik devresi

♦ Şarj durumu göstergesi

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>