Tesla Powerwall satışı ile rekor kırdı

0

Tesla Powerwall satışı

Tesla Powerwall satışı ile 2020 yılının çok daha ötesine geçti. Şirket, şimdiden geçen yılın iki katına çıkmayı başardı.

Tesla Powerwall satışı ile 200 bin barajını geçti

Tesla’nın Powerwall’u geçen yıl en çok satan ürünlerinden biri oldu. Şirket, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla satış sayısını bildirdi.

Açıklamada, şimdiye dek 200 binden fazla Powerwall ünitesi satıldığı duyuruldu. Bu sayı, 2020’de satılan Powerwall adedinin iki katı anlamına geliyor. Powerwall’un özellikle kesintilerde devreye girerek yedek güç sağlaması, kullanıcıları kesintilerden kurtarması önemli bir tercih nedeni oluyor. Ayrıca artık gün geçtikçe yaygınlaşan çatı tipi panellerde üretilen enerjiyle, akşam saatlerinde evlere elektrik enerjisi sağlanabiliyor.

Tesla Nisan ayında, Solar Çatı panellerini artık Powerwall ünitesi olmadan satmayacağını duyurmuştu. Şirket böylelikle talepte de önemli bir artış bekliyor.

Tesla kısa süre önce, 5kW sürekli ve 7kW’lık modelden sonra, 9.6kW’a kadar güç sağlayabilen yeni bir versiyon olan Powerwall + ‘ı tanıttı. Bu, insanların daha fazla şeye veya daha büyük evlere güç sağlamasına izin verecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>