Tesla rekor kıracak mı?

0

Elon Musk’ın sızdırılan bir e-postasına göre Tesla rekor kırabilir. Şirketin bu çeyrekte 100 bin adet araç teslimatı yapması bekleniyor.

Tesla rekor için 100 bin teslimatı hedefliyor

Tesla Model 3 üretiminde yaşadığı sorunların ardından çok zor günler geçirmişti. Şirketin Model 3 teslimatlarına yetişememesi sonucunda neredeyse iflasın eşiğine gelinmişti. Ancak 2019 yılı Tesla için çok başarılı geçti.

Yayınlanan ikinci çeyrek raporunda Tesla 95 bin 200 adet teslimatla kendi rekorunu kırmıştı. Ancak ElonMusk’ın attığı iddia edilen ve internete sızdırılan bir e-postaya göre Tesla bu çeyrekte 100 bin teslimat barajını geçebilir. Eğer bu durum gerçekleşirse Tesla, kendi rekorunu kırmış olacak.

Elektrikli araç piyasasında yaşanan yeni hareketlenmeyle birlikte Tesla, bu yıl ilk defa yüzde 10 teslimat artışı yaşamış olacak. 2020’nin elektrik araç üreticileri için nasıl geçeceği ise şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>