Tesla Semi üretimi ne zaman başlıyor?

0

Tesla Semi üretimi

Tesla’nın elektrikli kamyonu Tesla Semi üretimi büyük bir karmaşaya girmişti. Musk, Tesla Semi hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Tesla Semi üretimi için net tarih verilmiyor

Tanıtımıyla büyük bir ilgi çeken Tesla Semi’nin üretilmesi, tüm dünyada merakla bekleniyor. Özellikle lojistik sektöründeki şirketler, Tesla Semi’ye büyük bir ilgi duyuyor.

Ancak Tesla Semi’nin üretim süreci adeta bir karmaşaya dönüştü. Tesla’nın yaşadığı aksamalar nedeniyle Semi’nin üretiminin 2021 yılına ertelendiği duyurulmuştu. Ancak Elon Musk’ın çalışanlarına gönderdiği bir mesajda, bu üretimin erkene çekilebileceği görülüyor.

Musk, Tesla Semi için seri üretime geçme vaktinin artık geldiğini, sadece sınırlı üretim yapmaları sayesinde tasarımda birçok anlamda geliştirme yapabildiklerini söyledi. Akü ve güç aktarım gibi mekanizmaların Giga Nevada’da, diğer çalışmaların ise farklı eyaletlerde ypaılacağını belirtti. Ancak Musk’ın sınırlı sayıda üretim yaptık derken neyi kast ettiği ise tam bilinmiyor. Çünkü şimdiye de sadece 2 adet Tesla Semi yollarda görülmüştü.

Ayrıca Musk’ın yaptığı açıklamada, Tesla’nın Nevada’da bir yer kiraladığı iddiaları da doğrulanmış oldu. İlk olarak 2019 yılında üretileceği duyurulan elektrikli kamyon için 2020’nin son aylarına erteleme yapılmış, son olarak da 2021 yılına üretim kaydırılmıştı. Ancak Musk’ın bu açıklamaları, Tesla Semi’nin üretiminin beklenenden daha erken yapılabileceğini gösteriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>