Tesla Supercharger için yeni planlama yapıyor!

0

Tesla Supercharger

Tesla Supercharger noktalarını hale getirerek, elektrikli araç kullanımını yaygınlaştırmayı planlıyor. İddialara göre yeni Supercharger noktaları ücretsiz olacak.

Tesla Supercharger noktalarını artıracak

Elektrikli araç sektörünün dev ismi Tesla, yeni model araçlarını duyururken bir yandan da sektöre yönelik yenilikçi projelerini tanıtıyor. Son olarak Model Y isimli aracını tanıtan şirketin, şarj noktaları konusunda yeni bir planlama yaptığı iddia edildi. İddialara göre Tesla, ücretsiz Supercharger noktaları kurarak elektrikli araç kullanımını teşvik edecek. Böylelikle ilerleyen süreçte elektrikli araç satışlarını da artırabilecek.

Elon Musk’ın bu çeyrekte kar elde edilemeyeceğini açıklamasına rağmen Tesla’nın böyle bir adım atması oldukça ilginç olacak.

Bir yandan da Tesla yatırımcıları, Elon Musk’ın bu tip planlamalarından rahatsızlık duyuyor. Yatırımcılar, daha çok satış ve daha çok teslimatla şirketin elde ettiği geliri artırmasını istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>