Tesla üretim sorunları yaşıyor

0

Tesla üretim sorunları

Otomotiv sektörünün dev ismi Tesla üretim sorunları ile baş etmeye çalışıyor. Tesla, Çin’de 30 bin aracını geri çağırmak durumunda kaldı.

Tesla üretim sorunları ile mücadele ediyor

Otomotiv sektörünün en değerli şirketleri arasına adını yazdıran elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bir yandan da aksiliklerle mücadele etmeye çalışıyor. Tesla bu kez Çin’de üretim sorunuyla karşı karşıya kaldı.

Yapılan incelemelerde süspansiyonlarla ilgili sorunların olduğu tespit edildi. Bu nedenle toplamda 30 bin Model S ve Model X araç kazaya sebebiyet verebileceği endişesiyle Çin’de geri çağrıldı. Süspansiyonla ilgili sorunun, aracın darbe alması durumunda çatlaklara sebebiyet verebileceği bunun da güvenlik konusunda tehlikeler oluşturabileceği belirtiliyor.

Electrek tarafından paylaşılan bilgilere göre ilk çatlak meydana geldikten sonra araç kullanılmaya devam edildiğinde bu çatlağın büyüdüğü ve araç kontrolünü zorlaştırabildiği vurgulandı. Tesla’nın araçlarını geri çağırması ilk kez karşılaştığımız bir durum değil. Daha önce de otomotiv sektörünün devi, direksiyonlardaki sertleşme sorunu nedeniyle 2016 yılında üretilen 3 binden fazla aracını geri çağırmıştı. Şirketin diğer ülkelerdeki araçlarını geri çağırıp çağırmayacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>