Tesla üretimi 1 milyonu geçti

0

Tesla üretimi

Tesla elektrikli araçları sektörü domine etmeye devam ediyor. 1 miyon barajını geçen Tesla üretimi için Elon Musk paylaşımda bulundu.

Tesla üretimi için Musk’tan açıklama

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticilerinden biri olan Tesla Model S, Model X, Model 3 ve Model Y araçlarıyla üretimine hız kesmeden devam ediyor. Tesla, üretiminde önemli bir kilometre taşı olan 1 milyon barajını geçti.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla 1 milyonuncu Tesla’nın üretiminde pay sahibi olan çalışanlarını kutladı. Musk paylaşımında, şirket çalışanlarının fotoğraflarını ekledi ve onları tebrik etti.

Ayrıca Tesla 1 milyon barajını geçerek, Çin merkezli elektrikli otomobil markası BYD’yi geride bırakmayı başardı. Bu sayede Tesla, dünyanın en büyüğü haline geldi.

Model Y aracıyla, model sayısını 4’e çıkarmayı başaran Tesla, bu sayede farklı müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde farklı seçenekler sunabilecek konuma geldi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>