Tesla ürettiğinden daha fazla otomobil teslim etti

0

Tesla üretim

2021 ilk çeyreğinde Tesla ürettiğinden daha fazla otomobil sattı. Tesla tedarik konusunda başarılı bir dönem geçirdi.

Tesla ürettiğinden daha fazla otomobil teslim edebildi

Pandemi nedeniyle otomotivde üretim ve tedarikte büyük bir aksama yaşandı. Ancak Tesla 2021 ilk çeyreğini başarılı bir şekilde geçirdi.

3 aylık dönemde Tesla, yaklaşık 185 bin otomobil teslimatıyla ürettiğinden daha fazla araç teslimatı yaptı. Bu dönemde teslim edilen yaklaşık 183 bin otomobil Model Y ve Model 3 oldu. Yine bu dönemde bu modellerin üretim sayısı ise 180 binde kaldı. Dolayısıyla Tesla, 2020’de üretip tedarikini sağlayamadığı araçları için de süreci başarıyla tamamlamış oldu.

Tesla, Ocak 2021’de Model S ve Model X için yeni güç aktarma organları, daha yüksek menzil seçenekleri ve daha popüler olan Model 3’ten manzara araç içi ekranı ekleyen yeniden tasarımlarını duyurmuştu. Bu yeniliklerin, Tesla’nın siparişlerine de yansıması bekleniyor.

Tesla ve Musk, 2021 için henüz iddialı bir teslimat hedefi açıklamadı. Ancak 2020’nin 1. çeyreğinde teslim ettiği 88 bin 400 otomobille karşılaştırıldığında Tesla, geçen YILKİ 500 binlik araçlık hedefini geçmeye doğru adımlarla yaklaıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>