Tesla USB port eklemeden araçları teslim ediyor

0

Tesla USB port

Çip sıkıntısı nedeniyle Tesla USB port eklemeden araçları teslim ediyor. Tesla, teslimatlara yetişmek için bazı özelliklerden ödün veriyor.

Tesla USB port eklemeden araç teslimatı yapıyor

Electrek, çok sayıda Model 3 ve Model Y alıcısının elektrikli araçlarını orta konsolda veya arka oturma alanlarında USB-C bağlantı noktaları olmadan teslim aldığını duyurdu. Bazı müşteriler önceden uyarıldıklarını söylerken, bazıları durumu elektrikli aracı satın aldıktan sonra öğrendiklerini belirtti.

Eksik USB bağlantı noktalarının ana nedeni olarak ise çip sıkıntısı gösteriliyor. Bazı müşteriler, Tesla’nın eksik konektörleri Aralık ayında kuracağını öğrenmişti ancak bunun etkilenen her sahip için geçerli olup olmadığı açık değil.

Bu, markaların Tesla da dahil olmak üzere otomobilleri eksik olarak ilk gönderişi değil. BMW kısa süre önce bazı modellerden dokunmatik ekran özelliklerini kaldırırken, Tesla yolcu bel desteği seçeneklerini kaldırdı. Çip sıkıntıları nedeniyle otomobil üreticileri siparişleri erteledi, üretimi durdurdu ve müşterilerden normalden daha uzun süre beklemelerini istedi.

USB bağlantı noktalarının olmaması yalnızca bağlantıyı değil, kablosuz şarjı da etkiliyor. Elbette bu bir opsiyon, ancak Tesla’nın fiyat etiketleri göz önüne alındığında beklenen bir opsiyon diyebiliriz. Ayrıca, müşteriler, Tesla’nın üç aylık teslimat hedeflerini karşılamak için kaliteden ödün vermesinden endişe duyuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>