Techinside Google News
Techinside Google News

Tesla ve Apple’dan dev ortaklık! Apple kullanıcılarına sunulan imkanlar genişletilebilir!

Tesla, Apple kullanıcılarının araçlarıyla etkileşime geçmesini kolaylaştırıyor ve bu yöndeki çalışmalarını yoğunlaştıracak gibi görünüyor
- Advertisement -

Tesla, araçlarında yakın zamanda yayınladığı bir mobil uygulama güncellemesi aracılığıyla yeni Apple Kısayolları sunmaya başladı. 

Bu özellik, Apple kullanıcılarının Kısayollar özelliğinden ön koşullandırmayı başlatma, aracı kilitleme ve kilidini açma ve kullanıcıların araç için bir iç sıcaklık ayarlamasına ve kontrol etmek için kamera özelliklerini ılımlı hale getirmesine olanak tanıyan köpek modunu etkinleştirme gibi araç ve klima kontrollerine erişmesine olanak tanıyacak.

Kullanıcılar bu işlevlere ana ekranlarındaki bir widget düğmesine dokunarak veya Siri’yi kullanarak erişebilirler. Kullanıcılar ayrıca bir şarj limiti belirleyebilir ve şarjı durdurup başlatabilir.

Geçmişte Tesla kullanıcıları, Tesla uygulamasını veya Tessie gibi üçüncü taraf uygulamalarını kullanarak bu özelliklerin bazılarına erişebiliyordu. Artık kullanıcılar daha iyi kullanım kolaylığı için işlevselliği iPhone kısayollarına entegre edebiliyor. 

Bu özellik Apple kullanıcıları için kullanışlı olsa da geliştirilmesi gereken bazı sınırlamalar var. Kısayol otomasyonunu Siri aracılığıyla tetiklemek için kullanıcıların Siri’nin gerçekleştirmesini istedikleri talimatları ezberlemesi ve tekrarlaması gerekiyor. 

Ancak Kısayollar, tek bir tuşa tıklayarak bağlantı zinciri talimatlarına kolay erişim sağlıyor. Örneğin kullanıcılar Kısayollarını Tesla bir aracı kilitlemek ve camları kapatmak üzere programlayabilirler. 

Ayrıca kullanıcılar, günün belirli bir saati veya aracın belirli bir konumda olması gibi  belirli koşullar karşılandığında Kısayollar oluşturan Otomasyonlar özelliğini kısayollarla etkinleştirebilirler.

Bu Apple özelliğinin, telefon kritik pil düzeyine ulaştığında Düşük Güç Modunu otomatik olarak açmak gibi Tesla ile bağlantılı olmayan kullanıcılar için de başka pratik kullanımları da var. 

Kısayollar özelliği Tesla ve Apple arasındaki eşleştirilmiş işlevselliği artıracak. Ayrıca, eve geldikten sonra arabasını kilitlemeyi unutan veya elleri yiyecek doluyken arabanın bagajını açmak zorunda kalan kişiler için özellikle yararlı olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir