Techinside Google News
Techinside Google News

Tesla ve BYD arasında ilginç yakınlaşma

Tesla ve özellikle Elon Musk, son zamanlarda BYD hakkındaki görüşlerini değiştirdi. Çinli şirket artık "yüksek rekabetçi" olarak nitelendiriliyor
- Advertisement -

Tesla ve özellikle Elon Musk, son zamanlarda BYD hakkındaki görüşlerini değiştirdi ve şimdi CEO, Çinli şirketi “yüksek rekabetçi” olarak gördüğünü açıkladı

Tesla ve BYD son zamanlarda beklenmedik bir şekilde ortaklar haline geldi. Bir zamanlar birbirlerini ciddiye almadıkları bir dönem vardı. Elon Musk’ın BYD’nin elektrikli araçlarına güldüğü ünlü bir röportajı bulunuyor, ancak o zamandan beri her ikisi de EV güç merkezlerine dönüştü.

Başlangıçta rekabetçi olarak görülen iki şirket, geçen yıl birlikte daha samimi ilişkiler kurmaya başladı, çünkü Tesla BYD’den pil hücreleri satın almaya başladı. Tesla’nın BYD’nin yeni “Blade pilini” kullandığı düşünülüyor, bu LFP hücreleri uzun bıçak benzeri bir formatta düzenledi.

Tesla ve BYD arasında ilginç yakınlaşma

Tesla’nın BYD ile tedarik sözleşmesini yenilemediği yönündeki son söylentilerin ardından, Musk durumu netleştirmek ve aralarındaki ilişkinin “olumlu” olduğunu söylemek gerektiğini hissetti.

Musk daha da ileri gitti. Bir Tesla hayranı, önceden bahsedilen röportajı Twitter’da tekrar gündeme getirdi.

CEO, daha sonra BYD hakkındaki görüşünün değiştiğini ve şimdi araçlarının “yüksek rekabetçi” olduğuna inandığını açıklamaya karar verdi:

“O çok uzun zaman önceydi. Bugünlerde araçları son derece rekabetçi.”

Geçen yıl BYD, Çin’de toplam satış hacmi açısından Tesla’yı geride bıraktı, ancak bu, BYD’nin fişe takılabilir hibritleri de içerirken Tesla’nın sadece tamamen elektrikli araçlar satması.

Ancak bu yıl BYD’nin tamamen elektrikli hacimlerde Tesla’yı geride bırakması tahmin ediliyor, çünkü BYD şu anda aylık olarak yaklaşık 100.000 tamamen elektrikli araç teslim etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir