Tesla yazılım abonelik sistemini duyurdu

0

Tesla yazılım abonelik

Tesla yazılım abonelik sistemiyle sürücülere daha düşük bir ücretlendirme sunacak. Bu sistemle Tesla, gelişmiş sürücü yardım yazılımı sunacak.

Tesla yazılım abonelik sistemi 199 dolarlık ücretle duyuruldu

Tesla yaptığı açıklamada, belirli müşterilerin “Tam Kendi Kendine Sürüş Yeteneği” olarak adlandırılan gelişmiş sürücü yardım yazılımına aylık 10.000 dolar ödemek yerine 199 dolara abone olma seçeneği sunduğunu duyurdu.

Tesla daha önce abonelik hizmetinin sürekli gelir elde edeceğini ve otoyollarda şerit değiştirme ve park yardımı da dahil olmak üzere premium özellikler için müşteri tabanını genişleteceğini söylemişti.

Ancak Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi, mevcut özelliklerin “aracın otonom olmasını sağlamadığını” yineledi ve “elleri direksiyonda olan tamamen dikkatli bir sürücü gerektirdiğini” ekledi. Tesla web sitesinde yaptığı açıklamada: “Uygulamanızı diğer bölgelerdeki kullanılabilirlik güncellemeleri için kontrol edin” ifadelerine yer verdi.

Tesla Baş Finans Sorumlusu Zachary Kirkhorn, abonelik hizmetinin şirket için sürekli gelir yaratacağını, ancak “kısa vadede nakdin azaldığı bir dönem olabilir” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>