Tesla yeni sigorta paketi oluşturdu

0

Elektrikli ve otonom araç sayısındaki artış sigortacılık sektöründe yeni bir dönüşümü zorunlu kılıyor. Yeni sigorta paketi ile otonom araçların olası kaza durumunda güvence altına alınması gerekiyor. Ayrıca kaza oranlarının düşmesi nedeniyle de sigorta paketi fiyatlarının yeniden düzenlenmesi zorunlu hale geliyor.

Sigorta paketi ile araç değişimi mümkün

Tesla, özelleştirilmiş bir sigorta paketi oluşturmak için Liberty Mutual ile bir anlaşma imzaladı. InsureMyTesla adı verilen yeni sigorta anlaşması özellikle Tesla araçları için tasarlandı. Sigorta kapsamında eğer bir Tesla araç 1 yıl içinde onarılamayacak kadar hasar görürse yeni araç ile değiştirilecek.

InsureMyTesla’nın aslında bu yılın Şubat ayında Hong Kong ve Avustralya’da ses getirmeyecek şekilde başlatıldığı öğrenildi. Tesla yeni sigorta paketini 13 Ekim’de ABD’nin 50 eyaletinde başlattı ve şu anda 20 ülkede mevcut.

Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi, otopilotun ilk kurulumundan bu yana Tesla araçlarının kaza oranlarının yüzde 40 düştüğünü tespit etti. Ayrıca elektrikli araçların benzinli ve dizel araçlara kıyasla daha az bakım gerektirmesi de önemli bir mali avantaj sağlıyor. Otonom araçların daha güvenli hale gelmesi ve kaza oranlarının oldukça düşmesi nedeniyle sigorta sektöründe buna yönelik önemli bir dönüşümün yaşanması gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>