Tesla’da çalışmak için ne gerekiyor?

0

Tesla’da çalışmak

Elon Musk, birçok kişi tarafından merak edilen, Tesla’da çalışmak için ne gerekiyor sorusuna cevap verdi. Msk’ın diploma konusuna bakışı ise birçok kişinin ilgisini çekti.

Musk, Tesla’da çalışmak için ne gerekiyor sorusunu cevapladı

Günümüzde elektrikli araç sektörünün lider ismi olan Tesla, bu alanda yenilikçi çalışmalarını yenilikçi çalışanlarıyla birlikte gerçekleştiriyor. Musk, Twitter hesabı üzerinden Tesla’da çalışabilmek için gerekli şartlar konusunda ilginç açıklamalar yaptı.

Musk, Tesla’da çalışması için yapay zeka ve otopilot teknolojisi üzerinde çalışacak yazılımcılar aradıklarını paylaştı. Tesla’da çalışmak için herhangi bir üniversite, hatta lise diplomasına bile gerek olmadığını söyledi. Ancak Tesla’ya alacakları kişiler için zorlu bir yazılım testi uyguladıklarını da vurguladı.

Musk’ın yaptığı bu açıklama, diploma zorunluluğu olmadan kendini geliştirmiş kişilerle çalışmaya açık olduğunu da ortaya koyuyor.

Musk, alınacak kişinin Pyhton, C++, C dillerinde ileri seviyede olması gerektiğini de vurguladı.

Günümüzde birçok teknoloji şirketi kurucusu, birlikte çalışacağı kişiler için diploma şartı aramıyor. Teknik anlamda yeterlilik, bu şirketler için daha önemli bir konuma geldi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>