Tesla’nın değeri Model 3 ile birlikte artmaya başladı

0

Tesla, piyasaya sunduğu yeni araçları ile birlikte olumlu dönüşler alırken, özellikle piyasadaki değerler Model 3 ile birlikte artış gösterdi. Özellikle otomobil şirketinin fabrikasını Model 3 sedan üretimi için hazırladığı haberinin gündemde yer almaya başlamasının ardından borsada Perşembe sabahı yüzde 1.97’lik bir artış yaşandı.

Tesla’dan Model 3 Sedan Hazırlığı

Tesla tarafından Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yüksek kapasiteli Model 3 sedan üretimi için California montaj fabrikasında bir hafta boyunca üretimini durduracak. Bu sırada yapılacak hazırlıklar ile birlikte Tesla Temmuz ayı itibari ile üretimlere başlama imkanı elde edecek.

2018’de 500 Bin Araç Üretilecek

Tesla sözcüsü tarafından daha önce yapılan açıklamalarda Tesla için üretim aşamasında her şeyin planlara uygun bir şekilde ilerlediği ve üretim sonrasında her yıl 500 bin aracın fabrikadan çıkacağı belirtildi.

Özellikle halka açılması ile birlikte çok daha yakından takip edilmeye başlanan Tesla’nın son raporları ise şöyle;

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>