Techinside Google News
Techinside Google News

Tesla’nın güneş enerjili çatıları ne kadara mal olacak?

Elon Musk, bir konuşmasında, Tesla'nın güneş enerjisi sağlayacak yeni çatı kaplama modüllerinin maliyeti konusunda ipuçları verdi.

Elon Musk’ın bir ay önce duyurduğu güneş enerjisi panellerine sahip çatı kremitlerinin maliyeti belirtilmemişti.

Evinin çatısını güneş enerjisi kremitleri ile kaplamak isteyen bir ev sahibinin, ne kadarlık maliyete katlanacağı büyük merak konusuydu.

- Advertisement -

Hizmeti sunacak olan Solar City’i Tesla ile birleştirmekle meşgul olan Elon Musk, bir toplantı sırasında bu maliyetler hakkında önemli ipucu içerecek bir bilgi verdi.

Güneş enerjisi sudan ucuz

“%100 isabetli bir rakam veremem ancak bir çatıyı güneş enerjisi kremitleri ile kaplamanın, normal bir çatı kaplamasından daha ucuza geleceğini söyleyebilirim,” ifadesini kullanan Musk, konuya olan ilgiyi daha da arttırdı.

Ev çatılarını, normal kiremitlerle kaplamak yerine güneş enerjisi panelleri ile kapatmanın daha düşük maliyetli olması halinde, tüm yeni evlerin çatısının güneş enerjisinden elektrik üreten minik bir santrale dönüşmesi bekleniyor.

Bu da petrol, kömür gibi yakıtlara olan ihtiyacın daha da azalması ve temiz enerjinin şehirlerde çok daha fazla kullanılması anlamına geliyor.

Üstelik elektrikli otomobil kullanan ev sahiplerinin, araçlarının ihtiyacı olan enerjiyi de tamamen güneşten ve ücretsiz olarak elde etmesi, elektrikli otomobillerin de hızla yaygınlaşması anlamına gelecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir