Tesla’nın Model 3’ü geri mi tepti?

0

Tesla’nın giriş seviyesi olarak tanıttığı yeni elektrikli otomobili Model 3, müşteriler arasında hayal kırıklığı yaratmış olabilir mi?

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın patronu Elon Musk’ın yeni çeyrek finansal sonuçları hakkında yaptığı konuşma sırasında açıkladığı rakamlara göre, Model 3’e sahip olmak için para ödeyip ön sipariş veren 518 bin kişiden 63 bini siparişini geri çekti.

Böylece toplam 455 bin ön siparişi kalan Model 3’ün ilk üretiminden çıkan 600 adedi ise Tesla çalışanlarına teslim edildi. Musk, önümüzdeki aylarda üretim kapasitesinin aylık 20 bine çıkacağını vurgularken, tüm siparişlerin teslim edilmesinin 2019’a kadar uzayacağının da altını çizdi.

Musk ayrıca, bu uzun bekleme süresine rağmen Model 3’ün hala ön sipariş aldığını da hatırlattı. Üretime başladıklarından beri günde 1800 yeni sipariş aldıklarını anımsatan Musk, bunu bir restorana girip, 1,5-2 saat bekleeyceklerini bile bile yemek siparişi vermeye benzetti. Ancak Model 3’ün bezersiz ve devrimsel bir otomobil olması nedeniyle insanların ilgisini çektiğini de vurguladı.

Tesla 3 hakkındaki ilk kullanıcı testleri de genel olarak olumlu sonuçlar verirken, araç çok sadece iç tasarımıyla minimalist tasarımları sevenlerin beğenisini topluyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>