Tesla’nın spor aracı geliyor

0

Roket tasarlayan, süper araçlar görücüye çıkaran ve uydu işine giren Elon Musk için bu yıl çok yoğun geçti. Öyle ki milyarder mucit neredeyse geçtiğimiz Haziran ayında verdiği, üstü açık spor aracı ile ilgili 2014 yılı sonuna kadar yapacağı güncelleme hakkındaki sözünü tutamayacaktı. Görünen o ki Musk sözünü tutmayı başardı, Tesla CEO’su bir tweetinde şirketin ilk elektrikli aracı hakkında “oldukça heyecan verici bir güncellemeyi” bu hafta içinde yapacağını paylaştı.

Screen Shot 2014-12-23 at 13.33.24

Musk planlanmış güncellemeden ilk olarak Tesla’nın yıllık olağan hissedar toplantısında bahsetmişti ancak bazı krizler – muhtemelen Ağustos ayındaki SpaceX Falcon 9 roketinin patlaması gibi – araç hakkındaki bilgilendirmenin yapılmasını geciktirmiş gözüküyor. Mayıs ayında konuşan Musk Tesla’nın ilk seri üretilecek otoyol aracı olan Roadster modelinin şirketin hedefleri için ilk adım olduğunu ve diğer şirketlerin aracın sadece “teknoloji heveslileri” için olduğunu düşünerek hata yaptıklarını söylemişti.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>