Teslaüçüncü çeyrekte kârını artırdı

0

Tesla üçüncü çeyrek

Çip sıkıntılarına rağmen Tesla üçüncü çeyrekte kârını artırdı. Model 3 ve Model Y satışları ile Tesla başarılı bir dönem geçirdi.

Tesla üçüncü çeyrekte kârını artırmayı başardı

Küresel bir salgına ve devam eden çip sıkıntısına rağmen Tesla, hızlı yükselişine devam ediyor. Şirket üçüncü çeyrek sonuçlarıyla da ne kadar başarılı bir yol izlediğini göstermiş oldu.

Tesla’nın işletme geliri son çeyrekte yüzde 54 artarak 2 milyar dolara ulaştı. Şirket 1.62 milyar dolarlık net geliri olduğunu bildirdi. 2021’in üçüncü çeyreğinde 232.102 adet Model 3 ve Model Y telimatı ile Tesla önemli bir başarı yakaladı.

Genel olarak, teslimatlar üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 20 arttı ve 2020’nin üçüncü çeyreğine göre yaklaşık yüzde 70 artış görüldü. Tesla yöneticileri, teslimatlardaki artış için Şanghay Gigafactory’de Model Y üretimini artırdı.

Şirket ayrıca, “aynı anda birden fazla araç için telefon anahtarını etkinleştiren, uygulamayı açar açmaz araca komutların gönderilmesine izin veren ve yükseltme, abonelik ve aksesuar satın alımını entegre eden” araç uygulamasının daha akıcı bir yinelemesini yayınladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>