TET Ar-Ge Proje Baharı başlıyor

0

Elektrik-Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET) düzenlediği Proje Baharı’nda bu yıl yine birbirinden parlak fikirler ödüllendirilecek. Türkiye’nin teknolojideki gücünün uygulanabilir ve yenilikçi fikirlerle gelişmesini hedefleyen TET Ar-Ge Proje Baharı”, iddialı projelerin gün yüzüne çıkmasına öncülük ediyor. Elektrik, Elektronik ve Bilişim alanında yaratıcılığın gerçeğe dönüşeceği Proje Baharı etkinliğine, 01 Ekim 2014 – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek.

Sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, Ar-Ge kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirecek TET Ar-Ge Proje Baharı etkinliğinde; Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları, Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları, Enerji Üretim, İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar ve Diğer olmak üzere 4 farklı kategoride projeler yarışacak. Özgünlük, sağlayacağı fayda, projenin inovatif yanı ve uygulanabilirliği gibi kriterlere göre yapılacak değerlendirme sonrası seçilen projeler, 08 Nisan 2015’teki etkinlikte sergilenecek. Gün boyu sürecek panellere de ev sahipliği yapacak etkinliğin ardından gerçekleşecek ödül töreninde ise her kategoride ilk üçe giren projeler, sırasıyla 20 bin TL, 10 bin TL ve 7 bin 500 TL’lik ödül kazanacak.

Türkiye ekonomisi ve ihracatına ivme kazandıracak Ar-Ge projelerinin, elektrik-elektronik sektöründen geleceğine inanan TET, 4’üncü yılına giren Proje Baharı etkinliği ile yüzlerce inovatif projeyi destekledi. Proje Baharı’na şimdiye kadar toplam 847 proje başvururken, değerlendirme kurulu tarafından seçilen 313 proje sergilendi. Etkinlik sırasında proje sahipleri ile sanayicilerin birebir görüşme yapabilecekleri ortam sağlandı. Üniversiteler ve Araştırma Kurumları ile sektörün bir araya geldiği Proje Baharı etkinlikleri, aynı zamanda katılımcılara önemli bir ağ yaratıyor. TET Proje Baharı, üretime dönüşen Ar-Ge proje sayısının fazlalığı ile de farklılaşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>