TikTok kullanıcı verilerini paylaşıyor!

0

TikTok kullanıcı

ABD’deki bir genç, TikTok kullanıcı verilerini paylaşıyor gerekçesiyle mahkemeye başvurdu. Bu verilerin Çin Hükümetine sızdırıldığı iddia ediliyor.

TikTok kullanıcı verilerini sızdırdı mı?

Son dönemin en popüler sosyal medya platformu olan TikTok, ABD’de açılan mahkemeyle zor bir durumda kaldı. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşan bir genç, TikTok’un kullanıcı verilerini Çin Hükümeti ile paylaştığını iddia ederek mahkemeye başvurdu.

Paylaşılan bu veirlerle, kullanıcıların direkt olarak reklam hedefi haline getirildiği vurgulandı. Hatta MistyHong’un iddiasına göre TikTok, çekilip paylaşılmayan videoları bile kayıt altına alıyor. özellikle yakından çekilen videolar, biyometrikveritabanı için kullanılıyor.

TikTok’un sahibi olan Bytedance şirketi, bu iddialarla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak bu iddialar doğru çıkar ve kanıtlanırsa, Bytedance’ın çok zor bir durumda kalacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>