TikTok video süresi neden uzadı?

0

TikTok, video süresinde değişikliğe gidiyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından şirket, kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Çıktığı dönem 60 saniyelik videolar ile popülerleşen platform, geçtiğimiz aylarda yapılan yeni güncellemeyle birlikte maksimum video süresi 3 dakikaya çıkarmıştı. Şimdi ise yeni bir karar lan TikTokvideo süresi için ciddi bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

TikTok, video süresi 10 dakika oluyor!

Yapılan açıklamaya göre TikTok, video süresi için değişikliğe gitme karar aldı. Şirket, yeni video limitini 10 dakikaya çıkarmayı hedefliyor. TikTok, bu özelliği sayesinde kullanıcılarının daha uzun süre video izleyebilmesini sağlayacak. Bu birkaç aydır şirket tarafından denenen özellik bazı kullanıcılara sunulmaya başlandı.

YouTube video

TikTok tarafından yapılan açıklamada bu sayede içerik üreticilerinin takipçileriyle olan etkileşimlerinin artacağına dikkat çekildi. Bu sayede takipçiler içerik üreticilerden daha detaylı bir şekilde bilgi alabilecek. Ayrıca TikTok, 10 dakika süren videolar sayesinde içerik üreticilerin daha yaratıcı içerikleri platform üzerinden yayınlayacağını düşünüyor.

TikTok, video süresi konusunda oldukça kararsız bir tutum sergiledi. Platform, ilk olarak 15 saniyelik bir süre sunuyordu. Bu sürenin ardından yeni güncellemelerle maksimum video süresi 60 saniyeye çıkarıldı. Geçtiğimiz aylarda ise 1 dakikalık süre 3 dakikaya çıkarılmıştı. Bu durum, bazı kullanıcıların aklında soru işaretine sebep oldu.

Özellikle YouTube gibi platformlarda videolar genelde uzun oluyor ve bu uzun içeriklerden sıkılan kişiler daha kısa sürede bilgi edinmek ve eğlenmek için TikTok gibi platformlara başvuruyor. Yeni özellikle birlikte TikTok’un da YouTube gibi uzun videolar paylaşan platformlara benzeyebileceğini söylemek yanlış olmaz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>