Tim Cook ne kadar gelir elde etti?

0

Tim Cook ne kadar gelir elde etti

Apple CEO’SU Tim Cook, 2019 yılın da elde ettiği gelirle adından söz ettirdi. Peki Tim Cook ne kadar gelir elde etti?

Tim Cook’un gelirleri arttı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin CEO’larının elde ettikleri gelirler, şirketlerin başarısına göre değişkenlik gösteriyor. Bu gelir, şirketin başarı durumuna göre artıp azalabiliyor.

Teknoloji dünyasının en önemli isimleri arasında yer alan Apple CEO’su Tim Cook, 2018 yılında 15.7 milyar dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Ancak 2019 yılı gelirlerine bakıldığında Tim Cook’un toplamda 11.6 milyon dolar gelir elde ettiği görülüyor. Yani Cook’un gelirlerindeki azalma direkt olarak göze çarpıyor.

Tim Cook’un gelirinde yaşanan 4.1 milyon dolarlık azalmanın, Apple’ın 2019’da beklediği geliri elde edememesinden kaynaklandığı belirtiliyor.

Cook, 2018 yılında gösterdiği başarıyla 12 milyon dolarlık ek bonus kazanmıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>