Tim Cook üniversite danışmanı oldu

0

Tim Cook üniversite

Apple CEO’su Tim Cook üniversite danışmanı oldu. Cook, danışma kurulu başkanlığı göreviyle üniversitede hizmet vermeye başlayacak.

Tim Cook üniversite danışma kurulu başlanı oldu

Çin’de yerel haber kaynaklarından verilen bilgilere göre Apple CEO’su Tim Cook, Pekin’deki Tsinghua Üniversitesi’in danışma kurulu başkanı oldu. Ekonomi ve yönetim alanında yapılacak başkanlıkla Tim Cook, ilk kez danışma kurulu başkanlığı görevi yürütecek.

2018-2019 yıllarında 70 üyeden oluşan Tsinghua Üniversitesi danışma kurulunda 70 üye yer almaktaydı. Bu 70 üye arasında Alibaba’nın kurucusu JackMa, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Tesla CEO’su ElonMusk ve Softbank Yönetim Kurulu Başkanı Masayoshi Son gibi önemli isimler bulunuyordu.

South MorningChina Post isimli kaynağa göre, Tim Cook bu görevi sayesinde iPhone üretiminde zorluklar yaşanması durumunda üst düzey yöneticilerden destek talep edebilir.

Tsinghua Üniversitesi Cuma günü yaptığı açıklamada, TimCook’un üç yıl boyunca danışma kurulunun başkanlığını üstleneceği duyuruldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>