TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Mobil Dünya Kongresi’nde konuşacak

0

TOGG CEO’sunun elektrikli aracı otomobil fuarlarında değil teknoloji fuarlarında katılma sözü de böylece gerçekleşecek

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş’ın Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) konuşacağı açıklandı. Mobil dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olan MWC, 24-37 Şubat tarihlerinde İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek.

Hangi konuda konuşacağı belli değil

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın MWC’de konuşacağı bilgisine MWC’nin resmî internet sitesinden ulaştık. Bununla birlikte, Karakaş’ın konuşmasının hangi konuda olacağı belirtilmiyor. 1965 Antalya doğumlu Karakaş, 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.  Karakaş, aynı yıl Aselsan’da çalışmaya başladı. 1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ’de göreve başlayan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı. 1995 yılında Bursa’da teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu ve 1996-1997 yılları arasında Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı. Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen Karakaş, o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2011 yılında Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, Karakaş’ı DAX 30 Almanya şirketlerinden birine liderlik edebilecek en iyi 100 yöneticiden biri olarak aday gösterdi. Gürcan Karakaş, 1 Eylül 2018’de TOGG CEO’su olarak atandı.

TOGG, 27 Aralık’ta tanıtılmıştı. Bu yılın ikinci yarısında fabrikanın temeli Bursa’da atılacak ve 2022’de ilk elektrikli modelin piyasaya sunulması planlanıyor. Bu arada, MWC’yi 2019’da 198 ülke ve bölgeden toplam 109 bin 674 kişi ziyaret ettiğini not edelim. 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>