Toyota geleceğin şehri projesini gerçekleştirecek

0

Toyota geleceğin şehri

Japonya’da Toyota geleceğin şehri projesine liderlik edecek. Kurulacak şehirde ilk etapta 2000 vatandaşın ve araştırmacıların yaşaması bekleniyor.

Toyota geleceğin şehri için adım atıyor

Otomotiv sektöründe yakaladığı başarıyla bilinen Toyota, bu kez oldukça ilginç bir projeyle karşımıza çıkıyor. CES 2020’de tanıtılan Toyota’nın yeni projesi, geleceğin şehri konseptine odaklanmış durumda.

Toyota başkanı Akio Toyoda tarafından tanıtılan yeni projenin ismi ise Woven City yani dokuma şehri olarak duyuruldu. Geleceğin şehri, Fuji Dağı yakınlarındaki 175 dönümlük bir arazi üzerine kurulacak. Şehirde otonom araçlar, yapay zeka gibi yenilikçi karma teknolojiler bir arada bulunacak.

Şehirde ilk etapta 2000 vatandaşın ve araştırmacının yaşaması bekleniyor. 2021 yılında inşaasına başlanacak projenin ne zaman hayata geçeceği ise belirtilmesi. Şehrin tasarım görevi ise Danimarkalı Bjarke Ingels’e verildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>