TP-Link, kablosuz ağ ürünlerinde pazar lideri

0

TP-Link, IDC‘nin 2017 ilk çeyrek pazar araştırmasına göre dünya kablosuz ağ ürünleri pazarında liderli oldu. Verilere göre %45.95‘lik bir pazar payı olan şirket, dünyada olduğu kadar ülkemizde de ağ ürünleri konusunda önemli bir oyuncu.

TP-Link 26 çeyrek döneminde lider

Bugünkü verilerle dünya kablosuz ağ pazarında satılan ürünlerin neredeyse yarısını karşılayan TP-Link, 2010 yılından beri Türkiye ofisiyle ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Dünyada ise 26 çeyrek dönemdir pazar lideri konumunda olan şirket, 2017 ilk çeyreği itibarıyla rakiplerinin 30 puan önünde yer alıyor.

TP-Link

Bu noktada şirketin Ethernet Switch ürünleri pazarında ise, 2017 ilk çeyrek itibarıyla ikinci sırada yer aldığını belirtmekte fayda var. Konuyla ilgili bir açıklama yapan TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, şirket olarak her yıl gelirlerin %8‘ini Ar-Ge’ye ayırdıklarının altını çizerken, daha çok uygun fiyata yeni teknolojileri destekleyen ürünler geliştirmeyi amaç edindiklerini belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>