TripAdvisor’dan Covid 19 Geliştirmeleri

0

Salgından şüphesiz en çok etkilenen sektörlerden biri turizm sektörü oldu. Bu sektöre hizmet eden dijital mecralar ise müşterilerine bazı geliştirmeler sunarak salgın dönemini en az zararla geçirmelerini sağlamaya çalışıyor.

TripAdvisor’da bu geliştirmeleri yapan ilk şirketlerden biri. Şirket kullanıcıları için geliştirdiği birkaç fonksiyon ile hem otel sahiplerine hem de gezginlere yardımcı olmayı hedefliyor.

Sağlık Çalışanlarına Özel Geliştirmeler

TripAdvisor , özellikle sağlık çalışanlarını bu zor günlerde tesislerinde konaklatmak isteyen işletme sahipleri için “Hotels for Health” isimli bir proje başlattı. Projenin amacı, yardım etmek isteyen işletme sahipleri ile sağlık çalışanlarını tek bir mecra altında buluşturmak. Projenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Sponsorlu Reklamlar için Avantajlar

TripAdvisor, sunduğu sponsorlu reklamlar fonksiyonu ile bölgesel olarak tesislerin kendilerini ön plana çıkarmalarına yardımcı oluyor. Tıklama başına ücretlendirilen bu sistem Covid-19 dolayısı ile bir süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor. Tesisler yaklaşık 1 ay boyunca yapacakları reklamlar için herhangi bir ücret ödemeyecekler.

TripAdvisor

Covid-19’a Özel Reklam Gösterimi

TripAdvisor yaptığı bir farklı geliştirme ile reklam verenlerinin de bütçesini korumaya başladı. Reklam hesabınızdan aktif edeceğiniz Covid-19’a özel bölge seçimi fonksiyonu ile tesisinizin bulunduğu lokasyona uçuş yasağı olan ülkelere doğru yapılan reklamlar otomatik olarak pasif duruma geçiyor. Böylece tesisinize ulaşım sorunu olan kullanıcıları kapsam dışı bırakmış oluyorsunuz.

İşletmenizin Covid-19 Hakkında Neler Yaptığından Bahsedin

Mevcut koşullarda insanlar seyahat planlarını yaparken artık hijyen konusunu daha fazla ön plana çıkarıyor olacaklar. TripAdvisor tam da bu konuda işletmelerin kendi profil sayfalarında Covid-19’a özel ne tür önlemler aldıklarına dair bir mesaj yayınlamalarına olanak sağlamaya başladı. Böylece potansiyel misafirler tesisinizi incelerken salgına yönelik yaptığınız geliştirmeleri de görüntülüyor olacak.

Tahminim ilerleyen zamanlarda TripAdvisor ve benzeri sitelerde hijyene yönelik kategori sistemleri de oluşacak. Mevcut güncelleştirmeler bu tip bir hazırlığın işareti diye düşünüyorum.

Berkun Meral

2008 yılında Google teknolojilerine olan merakım sayesinde dijital pazarlama konularında kendimi geliştirmeye başladım. Tabi o zamanlar Google Ads diye bir şey pek yoktu :)

2012 yılında ajans olarak Google Partner ünvanını aldım, o günden bu yana hemen hemen tüm dijital pazarlama çözümü sunan firmalar ile çalışıyorum.

Ekibim ile birlikte yarattığımız dijital pazarlama başarılarımız Google’da başarı hikayesi olarak yayınlandı, elbette bize yetmedi, yeni başarılar yolda :)

Bilginin paylaştıkça güzel olduğu konusunda hemfikirim, bu sebepten dijital pazarlama teknolojileri ve dijital dünyadaki tecrübelerim hakkında köşe yazılarımla bildiklerimi anlatıyorum.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>