TROY ve Refika Birgül’den yemek kültürümüze yeni bir bakış

0

TROY, ünlü şef, gazeteci ve yazar Refika Birgül ile Türkiye’nin ortak değerlerini merkezine alan bir işbirliğine gitti. Refika’nın Mutfağı ile tanıdığımız Refika Birgül, TROY ile birlikte Türk mutfağının gizli kalmış değerlerini keşfe çıkacak. Yemek tariflerinden tutun, püf noktalara kadar yemek kültürümüzü birçok açıdan ele alacak işbirliğinin ilk çalışmaları yayınlandı.

Türk Mutfağının gizli kalmış değerli keşfedilecek

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından, Türkiye bankacılık ve finans sektörünün ortak çabalarıyla 2016’da hayata geçirilen ödeme yöntemi TROY, tüm özelliklerini ve ilhamını Türkiye’nin toplumsal dinamizminden ve asırlara yayılan ödeme alışkanlıklarından alıyor. “Paranın ve ticaretin doğduğu topraklarda neden Türkiye’nin kendi ödeme yöntemi olmasın” sorusuyla yola çıkan TROY, bilgisi ve birikimi ile Anadolu’nun tatlarını izleyicilerine ulaştırmasıyla tanınan Refika Birgül ile Anadolu’nun saklı lezzetlerini ve hepimizin çok sevdiği yemekleri keşfediyor.

TROY türkülere kattığı yenilikçi yorumlarla tanınan genç sanatçı Evrencan Gündüz’le bu toprakların seslerini keşfederken bir taraftan Refika Birgül ile de damak tadımızın bir haritasını çıkaracak.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>