Trump’ı Reddit üzerinde de yasakladılar

0

Sosyal medya servislerinin Başkan Trump nefreti bitmiyor. Twitter, Facebook, Instagram ve hatta Twitch üzerinden banlanan Başkan Trump’ın hesaplarının ardından şimdi popüler tartışma platformu Reddit üzerinde de Donald Trump hakkındaki haberlerin paylaşıldığı kanal kapatıldı.

Trump her yerden engelleniyor

Trump taraftarlarının önemli bir paylaşım platformu olan r/DonaldTrump subreddit’i artık engellenmiş durumda. Reddit yönetimi bu kararı Trump taraftarlarının demokrasiye zarar veren kongre işgali tavırlarını gerekçe göstererek aldılar.

Site yönetimi Donald Trump kanalında, nefret söylemi ve anti demokratik yolların savunulması gibi olayların sitenin yayın politikasına uymadığını dile getiriyorlar.

Böylece Donald Trump’ın, sosyal medyada sesini duyurabileceği kanallar tek tek kapatılmış oluyor. Trump ise bu operasyona karşı kendi sosyal medya servisini kuracağını duyurdu. Ancak bu kolay bir hamle olmayacak gibi görünüyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>