Silikon Vadisi’ndeki Türkler

0

Yenilikçi fikir sahibi girişimcilere iş fikirlerini test etme ve olgunlaştırma imkânı sunan “TTNET Teknoloji Vadisi” programının ve Sabancı Üniversitesi ön hazırlık merkezi SUCOOL’un 5 girişimcisi, Silikon Vadisi turunu tamamladı. Silikon Vadisi’ndeki şirketlerin başarı hikâyelerini ilk elden dinleme, yatırımcı ve hızlandırıcı programlara projelerini tanıtma ve geribildirim alma imkânı bulan girişimciler, dünya devleriyle tanışmanın heyecanıyla Türkiye‘ye döndü.

İlk durakları Etohum San Francisco konferansı olan girişimciler, bu ziyaretin ardından Stanford Üniversitesi‘nin hızlandırıcısı Startx, 500 Startups, Founder Institute ve Plug & Play hızlandırıcılarını ziyaret etti. Google, Twitter ve Skype gibi internet dünyasının lider şirketlerini de görme fırsatı bulan girişimciler, dünyanın en iyi tasarım firması olarak seçilen IDEO’da atölye çalışmasına katıldı.

Ayrıca girişimciler, Eventbrite, Evernote, Flipboard, New Relic, Goodeggs‘in aralarında olduğu start-up şirketlerini ziyaret ederek, ilk elden bilgi alma şansına da sahip oldu.Tur kapsamında SUCOOL tarafından Silikon Vadisi’nde, 50’ye yakın girişimci ve yatırımcının katıldığı ve girişimcilerin projelerini tanıtıp geri bildirim alma şansı buldukları bir demo günü de düzenledi. Girişimciler yaptıkları projelerin benzerlerini yapan firmaların CEO‘larıyla tanışıp mentorluk alma şansını yakaladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>