Tumblr canlı video yayınına başlıyor

0

Sosyal medya servisleri arasındaki canlı video yayını yarışına Yahoo’nun popüler blog servisi Tumblr de katılıyor.

Livevideo.tumblr.com adresini yayına açan blog servisi burada yayınladığı reklam ile hizmetin 21 Haziran günü açılacağını duyurdu. Dolayısıyla, Türkiye’de gece saatlerine denk gelecek şekilde Tumblr’ın canlı video servisinin hizmete girmesi bekleniyor.

Blog servisinin video işlevinin nasıl çalışacağına dair şimdilik bilgi yok ancak Yahoo’nun Facebook, YouTube ve Twitter ile rekabet edebilmesi için tüm blog sahiplerinin mobil cihazlarından pratik şekilde yayın yapmasını sağlayacak araçlar sunacağı düşünülüyor.

300 milyon bloga ev sahipliği yapan blog servisinde aylık 555 milyon aktif ziyaretçi bulunuyor. Bloglar konusunda çok esnek olan serviste her formatta içerik yerleştirmek mümkün oluyordu ancak Yahoo’nun satın aldığı blog servisi tam anlamıyla video izlemek için kullanılan bir platform olarak isim yapmamıştı. Şimdi yeni canlı video hamlesinin servise daha fazla ziyaretçi çekmek için etkili olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>