Türk Telekom ve Tawasul Telecom ile anlaştı

0

Türk Telekom International CEO’su Cengiz Öztelcan, “Güvenilir ve sürdürülebilir bağlantı alanında başarılara imza atan Tawasul Telecom gibi güçlü bir şirketle ortaklığa girmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu ortaklık sayesinde her iki şirket  de Türk Telekom International’ın şebeke topolojisinin benzersiz özelliklerini kullanarak müşterilerine dünya standartlarında iletişim sağlayabilecektir” dedi.

Anlaşma çerçevesinde her iki şirket MPLS şebekelerini birbirine bağlayarak şebeke kapsamasını genişletebilecek ve müşterilere süratle kaynak kullandırabilecekler. İki ortak birlikte etkin biçimde yürütecekleri faaliyetlerle işletme şebekelerini dünya genelinde genişletip en yüksek kalitede sunacakları şebeke operasyonlarıyla müşterilerinin başarılarına katkı sağlayacaklar.

Tawasul Telecom İş Geliştirme Direktörü Salem Almulaifi ise şöyle konuştu: “Türkiye, Avrasya’nın bir parçası olarak bizim için kilit önemde bir pazar. Türkiye pazarında ve çevresindeki bölgelerde lider konumda bulunan bir oyuncu ile stratejik bir ortaklığa girerek bu potansiyeli değerlendirecek olmaktan memnunuz. Gelecek vaat eden pazarlarda büyümek stratejik planımızın özünü oluşturuyor. Zengin bir çeşitlilik gösteren yaratıcı ürünlerimiz ve hizmetlerimiz şebekemizin kapsamını genişletmede katma değer oluşturuyor”. Bu yeni ortaklık ile Tawasul’ün 2014’te bir hedefini daha gerçekleştirdiğini ifade eden Almulaifi, şirketin coğrafi genişlemesinin Avrasya pazarına uzandığını belirterek, “Bu anlaşma, Tawasul’ün Körfez ülkeleri, Orta Doğu ve Avrasya’daki kilit pazarlar arasında bağlantı kurmayı amaçlayan genişleme stratejisi ile uyumludur”  dedi.

Tawasul Telecom ve Türk Telekom, sözkonusu anlaşmanın, şirketlerin MPLS şebekeleri üzerinden son teknolojiye dayalı benzersiz hizmetler sağlama konusunda paylaştıkları kararlılığın bir ürünü olduğunu vurguladı. Anlaşma her iki şirketin müşterek güçlerinin ve müşterilerine birinci sınıf hizmetler sunmaya odaklanmış gayretlerinin kanıtını oluşturuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>