Türk Telekom’da üst düzey transfer ve ayrılıklar

0

Türk Telekom’da üst düzey yeniden yapılanma devam ediyor

Türk Telekom’da üst düzey atamalar devam ediyor. En son 5 Aralık itibarıyla İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak Mehmet Emre Vural ile Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak ise Uğur Nabi Yalçın’ın atandığını paylaşmıştık.  

İki transfer

Türk Telekom’un bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımladığı açıklamaya göre, Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı görevine Barış Karakullukçu transfer edildi. Barış Karakullukçu en son IBM Global Business Services Ülke Müdürü görevinde çalışıyordu.

Türk Telekom’daki diğer değişiklik ise Burak Ersoy’un Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı’na transfer edilmesi oldu. Burak Ersoy 2018 yılından bu yana SocialPeople ve BroFin şirketlerinin eş kurucusu pozisyonunda görev alıyordu.  

İki ayrılık

 Türk Telekom’da transferlerin yanı sıra ayrılıklar da yaşandı. KAP’taki açıklamaya göre, Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Demir görevinden ayrıldı. Bu karar, Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı ile Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı birimlerinin birleştirilmesiyle oluşturulan Strateji Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonu ortaya çıkmasıyla alındı. Daha önce Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Fırat Yaman Er bu görevden 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla bu görevden ayrılacak.

Ayrıca Türk Telekom’da Satış Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunun Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcılığı ve Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı şeklinde yeniden yapılandırıldığını not edelim. 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>