Techinside Google News
Techinside Google News

Türk yazılımcıları Dünya’ya açıyor!

Remotetech.work, Türkiye’deki yazılımcılara yüzde 100 uzaktan ve esnek çalışma imkânı sunan iş fırsatları sunuyor
- Advertisement -

Yazılımcılara deneyim, uzmanlık ve tercihlerine göre iş bulma imkanı sağlayan bir kariyer platformu olan Remotetech.work, Türkiye’deki yazılımcıları Dubai’den Dublin’e iş fırsatları ile buluşturuyor. Yazılımcılar, platform üzerinden profillerini oluşturarak yüzde 100 uzaktan ve esnek çalışma imkânı sunan iş fırsatlarına erişebiliyorlar.

Yazılımcılara deneyim, uzmanlık ve tercihlerine göre iş bulma imkanı sağlayan kariyer platformu Remotetech.work, uzaktan ve esnek çalışma fırsatları sunan şirketlerle yazılımcıları buluşturuyor.  Remotetech.work,   post-pandemi etkisiyle iş-özel hayat dengesinin çalışanlar için öncelikli olmaya başlaması, diğer sektörlerde olduğu gibi teknoloji sektöründe de hibrit ve esnek çalışma modellerinin tercih edilmeye başlamasından hareketle; yazılım sektörü çalışanlarını, bu beklentilerini karşılayan şirketlerle buluşturmayı amaçlıyor. 

Ücretsiz eğitim imkânı da sunuyor

Remotetech.work, sadece yazılımcıların iş bulmasına odaklanmıyor, aynı zamanda AWS (Amazon Web Services) Cloud eğitimlerini ücretsiz olarak sağlayarak Türk yazılımcılara değer katmayı da amaçlıyor. Yazılımcılar Remotetech.work platformu üzerinden geçmiş deneyimlerini ve öğrenimlerini kayıt altına alabiliyor, sınavlara girerek bu yetkinlikler tescilleniyor. Sağlanan eğitimler ile bulut hizmetleri için gerekecek yetkinliklerle donatılıyor. Platforma kayıtlı 5000’den fazla yazılımcı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Remotetech.work kurucusu Uğur Gökdere

Remotetech.work kurucusu Uğur Gökdere, platformun vizyonunu, “Yalnızca bir iş bulma platformu olmanın ötesinde, yazılımcıların kariyerlerinde önemli sıçramalar yapmalarını sağlayacak bir kalkınma ve öğrenme topluluğu olma hedefimiz var. Misyonumuz, her bir yazılımcının potansiyelini tam olarak keşfedebilmesine ve global teknoloji pazarında değerli roller üstlenebilmesine yardımcı olmaktır. Ayrıca, Türkiye’deki yazılımcılara Avrupa’daki iş fırsatlarının anahtarı olan bulut sistemleri sertifikalarına ulaşmalarını kolaylaştırmak için ücretsiz eğitimler sunuyoruz. Bu eğitimlerle iş bulma imkanlarını arttırmayı hedefliyoruz.” olarak açıklıyor.

Remotetech.work, Türkiye’de AWS tarafından sertifikalandırılmış online eğitimlerin tek temsilcisi olarak, platforma kaydolan her yazılımcı için eşsiz bir eğitim fırsatı sunuyor. AWS (Amazon Web Services) eğitimleri, platformun sağladığı avantajlar arasında öne çıkıyor. Bu eğitim programları, sadece bilgi sağlamakla kalmayıp aynı zamanda yetenek geliştirme ve kariyer hedeflerine ulaşma konusunda yazılımcılara önemli bir destek sunmayı amaçlıyor. Bu eğitimler ile Avrupa ve İngiltere’de işe giriş süreçlerinde belirleyici olan sertifikaları almak da kolaylaşıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir