Techinside Google News
Techinside Google News

“Turkcell ile ulaşımda bir ilki gerçekleştirdik”

Turkcell İş'te Teknoloji Hamlesi etkinliklerinin Samsun ayağında, şehrin ulaşım sistemlerinde önemli bir rolü bulunan SAMULAŞ A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan'la görüştük.
- Advertisement -

Samsun’da raylı ve tekerlekli toplu ulaşım hizmeti veren aynı zamanda teleferik ve otopark hizmetlerini de sunan SAMULAŞ, Turkcell çözümleriyle verimliliğini artırıyor.

Samsun’da düzenlenen Turkcell İş’te Teknoloji Hamlesi etkinliğinde görüştüğümüz SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, Turkcell çözümlerinin her şeyden önce kendilerine verimlilik anlamında önemli katkı sağladığını ifade etti. Günlük ortalama 51 bin yolcuya hizmet verdiklerini belirten Gürkan, bu sayının Samsun’daki mobilitenin yüzde 21’ine denk geldiğini sözlerine ekledi.

Türkiye’de ve Avrupa’da ilk kez hafif raylı sistem araçlarında mobil internet erişimini Turkcell ile birlikte hayata geçirdiklerine dikkat çeken Gürkan, yolcularının yaklaşık yarısının akıllı telefon kullanan üniversite öğrencileri olduğunu vurguladı.

Turkcell ile operatör merkezden araçları, sahadaki gelişmeleri ve güzergahları takip edebildiklerini söyleyen Gürkan, toplamış oldukları verileri daha verimli bir ulaşım sistemi için kullandıklarını sözlerine ekledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir