“Turkcell ile ulaşımda bir ilki gerçekleştirdik”

0

Samsun’da raylı ve tekerlekli toplu ulaşım hizmeti veren aynı zamanda teleferik ve otopark hizmetlerini de sunan SAMULAŞ, Turkcell çözümleriyle verimliliğini artırıyor.

Samsun’da düzenlenen Turkcell İş’te Teknoloji Hamlesi etkinliğinde görüştüğümüz SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, Turkcell çözümlerinin her şeyden önce kendilerine verimlilik anlamında önemli katkı sağladığını ifade etti. Günlük ortalama 51 bin yolcuya hizmet verdiklerini belirten Gürkan, bu sayının Samsun’daki mobilitenin yüzde 21’ine denk geldiğini sözlerine ekledi.

Türkiye’de ve Avrupa’da ilk kez hafif raylı sistem araçlarında mobil internet erişimini Turkcell ile birlikte hayata geçirdiklerine dikkat çeken Gürkan, yolcularının yaklaşık yarısının akıllı telefon kullanan üniversite öğrencileri olduğunu vurguladı.

Turkcell ile operatör merkezden araçları, sahadaki gelişmeleri ve güzergahları takip edebildiklerini söyleyen Gürkan, toplamış oldukları verileri daha verimli bir ulaşım sistemi için kullandıklarını sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>