Türkiye’nin M2M donanıma sahip okulu açıldı

0

samsung-smart-school-67-0

Doğa Okulları Ataşehir Bilim Kampüsü, Turkcell teknolojisiyle “akıllı okul”a dönüştürüldü. Türkiye’de bir ilk olan proje kapsamında okulda öğrencilerin hem yeni teknolojileri bizzat deneyimlemesi hem de basit kodlar yazmayı öğrenmeleri sağlanıyor.

Kampüste bulunan akıllı sınıfta klima, perde, lambalar ve kamera sistemi mobil uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor.

Üç boyutlu gözlükler ve 3D yazıcı sayesinde öğrencilerin teknolojiyle ilişkisinin geliştirilmesi hedeflenirken, Sphero Parkuru da eğitim alanına eğlenceyi taşıyor.

Kampüste bir de Turkcell Maker Lab kuruldu. Bu laboratuvarda, Turkcell’in Geleceği Yazanlar projesi kapsamında öğrencilere programlama ve “maker” eğitimleri veriliyor.

Öğrenci ve velilere, “beacon” teknolojisi ile anlık bilgilendirme yapılabiliyor.

Doğa Okulları Akıllı Okul projesinde aynı zamanda elektrik tüketiminden tasarruf için Turkcell’in Akıllı Sayaç teknolojisi de kullanılıyor.

Turkcell ve Doğa Okulları işbirliği ile Türkiye’nin makineler arası iletişim donanımıma sahip ilk “Akıllı Okul” projesi hayata geçirildi.

Teknolojide öncülük hedefiyle geliştirilen proje, Doğa Okulları’nın Ataşehir  Bilim  Kampüsü’nde uygulandı.

Öğrencilerin merak ve öğrenme arzusunu geliştirmeye yönelik fiziksel ve akademik imkânlar,  2015-2016 eğitim yılında öğrencileriyle buluşan Ataşehir  Bilim Kampüsü’nde Turkcell teknolojisiyle sunuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>