Türkiye’den global girişim çıkmıyor

1

Sağladığı melek yatırımlarla bilinen Keiretsu Forum Türkiye, yerli girişimleri bulmak ve dünyadaki geniş ağına duyurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’deki girişimciler özelinde bir değerlendirme yapan Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Can K. Methson, “Keiretsu Forum Türkiye olarak dört senelik sürede Türkiye’deki 22 girişime 34 milyon TL’nin üzerinde yatırım sağladık. Ortadoğu ve Asyalı melek yatırımcılardan ülkemize ciddi rağbet olmasına rağmen, yurt dışına açılım gösterebilecek girişimci ekipler bulmak için adeta iğneyle kuyu kazıyoruz” dedi.

Dünyanın en büyük melek yatırımcı ağına sahip olan Keiretsu Forum’un Türkiye ayağı Keiretsu Forum Türkiye, yerli girişimleri bulmak ve dünya çapındaki geniş ağına duyurmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Bu kapsamda, yurt içinde ve yurt dışında organize ettiği özel eğitim programları ve sunumlarla melek yatırımcılar ile girişimcileri bir araya getiren Keiretsu Forum Türkiye’nin Genel Müdürü Can K. Methson, Türkiye’deki girişimciler ve melek yatırımcılar hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’deki 22 girişime 34 milyon TL’nin üzerinde yatırım sağladıklarının altını çizen Can K. Methson, “ Ülkemizdeki Start up’lar küresel olmak yerine bölgesel olmayı tercih ediyorlar. Ortadoğu ve Asyalı melek yatırımcılardan ülkemize ciddi rağbet olmasına rağmen, girişimci bulmak için adeta iğneyle kuyu kazıyoruz” diye konuştu.

Asya, Türkiye’yi Avrupa’ya açılan bir kapı olarak görüyor

Ağustos ayının sonunda Keiretsu Forum’un Dubai ofisiyle, Türkiye’de ortak bir toplantı düzenleyeceklerini de belirten Can K. Methson, bir ülkenin ekonomik gelişiminde ve tanıtımında girişimcilerin oynadığı rolün önemini vurgulayarak, “3 kıtada 51’in üzerinde ofisi bulunan Keiretsu Forum üyeleri ülkemizdeki girişimler için yoğun ilgi gösteriyorlar.Özellikle Asyalı ülkeler, Türkiye’yi Avrupa’ya açılan bir kapı olarak görüyor ve yerli girişimlere yatırım yapmak istediklerini her fırsatta belirtiyorlar. Küresel bir marka olma yolunda kendinden emin ve parlak Start-up’lar ise Keiretsu Forum Türkiye sayesinde bir anda dünyaya açılıyor ve oldukça ciddi yatırımlar alıyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>