Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri açıklandı

0

Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2019 Programı’nın sonuçlarına göre Bulutistan yüzde 9 bin 682’lik bir oranla Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi oldu

2006 yılından bu yana düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın 2019 sonuçları belli oldu. Son 4 yılda yüzde 9 bin 682’lik büyüme kaydeden Bulutistan, Kolektif House’ta gerçekleştirilen törende birincilik ödülünü aldı. Törende REM People yüzde 3 bin 868’lik büyüme ile ikinci olurken, Teknofix yüzde 2 bin 822’lik büyüme ile üçüncülüğü elde etti.

Facebook’tan Women in Tech ödülü

Teknoloji şirketlerine Avrupa ve dünyaya açılma fırsatı sunan programda bu sene ilk defa, programın bu yılki ortağı Facebook ortaklığında ‘Women in Tech’ ödülü de verildi. Kadın çalışan sayısı erkek çalışan sayısından fazla olan şirketlerin değerlendirildiği kategoride, üst düzey yöneticisi kadın olan ve en hızlı büyüyen Paycell ödüle layık görüldü. Bu yılın Facebook iş birliğiyle oluşturulan bir diğer yeni kategorisi ‘Cross-Border’ ödülü ise, yurt dışı satışlarının toplam satışlarına oranı en az yüzde 50 olan şirketler arasından, en yüksek büyüme ve ciro başarısını gösteren şirkete verildi. Bu ödülün sahibi Teknasyon oldu.

2018 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan teknoloji şirketlerinin, son dört yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirildiği ‘Big Stars’ ödülünü ise Aselsan ve Logo Yazılım aldı.

Fast 50 şirketleri, kurumsal dünyanın evrimcileri

Deloitte Türkiye Ortağı ve TMT Endüstrisi Lideri Metin Aslantaş, ödül töreninde yaptığı açılış konuşmasında, Fast 50 şirketlerinin Türkiye’de dijital ekosistemin gelişmesinde lider bir rol üstlendiğini söyleyerek,  sözlerine şu şekilde devam etti: “Bulunduğumuz evrende yaşamın devamlılığını sağlayan en önemli prensip, canlıların genetik şifrelerini durmaksızın dönüştürebiliyor olması. Farklılıklar, çeşitlilikler ve yenilikler bir araya geldikçe ortaya yeni bir DNA çıkıyor ve eşsiz yaşam döngüsü devam ediyor. Kurumsal dünyada da bu böyle; sizin gibi teknoloji şirketleri, yeninin peşinden giderek farklı genetik şifreleri buluşturuyor.”

Programla ilgili olarak Facebook Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Başkan Yardımcısı Derya Matraş şunları söyledi: Genç şirketlerin ve startupların büyüme yolculuklarındaki en önemli ortaklarından biri olmayı hedefleyen bir teknoloji şirketi olarak, inovasyon ve teknolojiyi kutlamayı, bu alanda başarılı ve yükselişte olan şirketleri ödüllendirmeyi ve yolculuklarının başında olan daha nice şirkete ilham vermeyi hedefleyen Deloitte Teknoloji Fast 50 programını desteklemekten onur duyuyoruz.” 

2018 Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda ilk 10’a giren şirketler:

Sıra

Kurum Adı

Büyüme

Faaliyet Alanı

1

Bulutistan

%9682

Yazılım

2

REM People

%3868

Yazılım

3

Teknofix

%2822

İletişim

4

Fbt

%2524

Yazılım

5

otelz.com

%1593

Yazılım

6

Pixery

%1465

Yazılım

7

EMFA

%1370

Yazılım

8

iyzico

%1369

Fintech

9

Enqura

%719

Yazılım

10

ISSD

%694

Yazılım

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>