Techinside Google News
Techinside Google News

TÜSİAD’ın “Bu Gençlikte İŞ Var! yarışmasının başvuruları başladı

Dönüşümü Başlat! İş Fikri Yarışması ile başlıyor. Proje, 18-30 yaş gençleri ekiplerini kurup iş fikirleriyle başvurmaya davet ediyor.
- Advertisement -

TÜSİAD, Türkiye’nin genç potansiyeline yatırım yaparak ülkenin küresel ölçekte güçlü ve rekabetçi bir girişimcilik ekosistemine kavuşması için çalışmaya devam ediyor. Bu amaçla 2011 yılından beri Türkiye’nin en kapsamlı erken aşama girişimcilik programı olan “Bu Gençlikte İŞ Var! projesini düzenliyor. Program, her sene on binlerce genci destekleyerek hayatlarına dokunuyor.

TÜSİAD Dönüşümü Başlat! İş Fikri Yarışması, Genç Girişimci Adaylarını Destekliyor

Bu yıl İş Bankası’nın ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan program, Dönüşümü Başlat! İş Fikri Yarışması ile başlıyor. Yarışma, 18-30 yaş arası tüm gençleri ekiplerini kurup iş fikirleriyle başvurmaya davet ediyor. Yarışmaya başvurular 14 Mart’ta açıldı ve 11 Nisan’a kadar devam edecek.

Yarışmanın amacı, genç girişimci adaylarını desteklemek ve onların iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak. Yarışmada değerlendirilecek iş fikirleri arasında bu yıl afet kaynaklı sorunların çözümüne yönelik yenilikçi fikirler de ayrı bir başlık altında değerlendirilecek.

Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda seçilen 50 ekip, TÜSİAD Dönüşümü Başlat! platformu üzerinden dijital eğitim ve mentorluk desteği alacak. Yarışmada dereceye giren ekipler ise iş fikirlerini geliştirme sürecinde çeşitli ödüller ve imkanlardan yararlanacak.

Programın ana sponsoru İş Bankası’nın yanı sıra Anadolu Efes, BASF Türk, Destek Patent ve Mazars Denge gibi şirketler gümüş sponsor olarak destek veriyor. Ayrıca Paribu Hub da bronz sponsor olarak yarışmaya katkı sağlıyor.

Yarışmanın çağrı dönemleri www.bugenclikteisvar.com internet sayfasından takip edilebiliyor. Programın sosyal medya hesaplarından ise daha ayrıntılı bilgiye ulaşılabiliyor. TÜSİAD, genç girişimci adaylarını destekleyerek Türkiye’nin girişimcilik ekosistemini güçlendirmeye devam ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir