Tweet Atarak Drone Kullanılabilecek!

0

drone patenti

En popüler sosyal medya kanalları arasında yer alan Twitter, kısa bir süre önce duyurduğu ve açıklama yapmayarak birçok soru işareti bıraktığı “Messaging-Enabled Unmanned Aerial Vehicle (UAV).” servisi ile ilgili aldığı patentle gündeme geldi.

Twitter’ın üstlendiği söz konusu bu sistem ve sistemin patenti, Twitter üzerinden gönderilecek tweetler veya farklı direk mesajlar ile Drone kullanımına imkan sağlayacağını ortaya çıkardı.

drone patenti

Twitter’ın, Dronelar ile ilgili her geçen gün kontrol altına alınmasına yönelik gelen eleştirilerin üstüne bu denli karışıklığa yol açabilecek bir sistemin patentini alması, dikkatleri de üzerine çekmesine vesile oldu.

Şu an için Twitter, söz konusu bu sistemi ve kullanım detayları ile ilgili net bilgileri paylaşmış değil. Öyle görünüyor ki Twitter, tweetler ile kullanılabilecek bir Drone sistemi ile de çalışmalar yapıyor olabilir.

Öte yandan, hükümetler bazında bu sistem ile ilgili ne derece açıklamalar geleceği de daha şimdiden büyük merak konusu halini almış durumda. Zira her geçen gün yasalar ile Drone kullanımının sınırlandırılmasına yönelik çalışmalar gündeme gelmeye devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>