Twitch Trump’ın hesabını kapadı

0

Canlı oyun videoları yayınlayan Twitch platformu aynı zamanda başkanlık seçimi için de ABD Başkan adaylarının bir propaganda aracı olarak kullanılıyor.

Birbirlerinden nefret ediyorlar

Başkan adaylarının tüm sosyal medya kanallarında hesapları olduğu gibi Twitch üzerinde de kanalları bulunuyor. Twitch üzerinden yapılan canlı yayınlarla gençlerin oylarını almak hedefleniyor.

Ancak Twitch’in sahibi Amazon ile Trump’ın kavgalı olduğu biliniyor. Trump Amazon’un sahibi Jeff Bezos’tan nefret ediyor ve ikilinin 2016’daki Twitter’da tehdide varan söz düelloları hala hatırlanıyor. Bu nefret nedeniyle Trump’ın devlet ihalelerinden Amazon’u elettiği de Amazon tarafından resmi bir suçlama olarak dile getiriliyor. Öyle ki Amazon bu konuda bir dava da açmış durumda.

Amazon şimdi, Trump’ın Twitch kanalını platformun kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kapattı. Trump’ın ise buna cevabının sert olacağı düşünülüyor. Ortalık karışacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>