Twitter da satışa doğru mu gidiyor?

0

Twitter’ın ikinci çeyrek sonuçlarının açıklanmasının ardından hisse değerinin %10’dan fazla düşmesi ve borsadaki toplam değerinin milyarlarca dolar erimesi, mikro blog servisinin geleceğinin sorgulanmasına neden oldu.

Business Insider’ın haberine göre, ikinci çeyrekte 602 milyon dolar kazanç elde eden Twitter, 607 milyon dolarlık beklentinin altında kalırken düşük geliri için sosyal pazarlama alanındaki rekabetin artmasını ve kendi reklam fiyatlarının rakiplerine oranla yüksek kalmasını ileri sürdü. Jack Dorsey yatırımcılarına gönderdiği mektupta önümüzdeki dönemde şirket hisselerinin değerinde düşüş beklediğini vurgularken, medyaya verdiği yorumlarda ise şirketi satmayı düşünmediğinin de altını çizdi.

Jack Dorsey üzerinde, Twitter’ı daha büyük ve güçlü bir şirkete satması ve o şirketin sağlayacağı güçlü imkanlar ile mikro blog servisini geliştirmesi yönünde baskı bulunuyor. LinkedIn, Yahoo gibi şirketler rekor fiyatlarla satılırken ve büyük şirketler satın alma çılgınlığına kapılmışken, Twiter’a da bir alıcı bulunacağına inanan bazı hissedarlar da bu konuda Dorsey’e baskı yaparken mikro blog servisinin patronu bu seçeneğin masada olmadığının altını çiziyor. Şirkette henüz yapılacak çok iş olduğunu ve Twitter’ın sonunda hak ettiği değeri bulacağını belirten Dorsey kararında ısrarcı görünüyor.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Twitter’ı kim satın alacak?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>