Twitter SMS olmadan iki adımlı doğrulama nasıl ayarlanır?

0

Twitter SMS olmadan iki adımlı doğrulama

Twitter, uzun zamandır iki adımlı doğrulama güvenlik seçeneğini kullanıcılara sunuyor. Ancak yeni eklenen özellik ile artık isterseniz SMS kullanmadan da iki adımlı doğrulama kullanabilir ve hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

Bundan böyle sosyal medya ağı Google Authenticator, Authy ve 1Password gibi üçüncü parti uygulamalarla telefonunuz üzerinden numerik kodlar üreterek hesabınıza giriş yapabilmeye olanak tanıyor. Bu sayede internete bağlı olmasanız dahi kod üretebiliyor ve SMS beklemeden bu kodla giriş yapabiliyorsunuz. Peki bunu nasıl ayarlayacağız?

Twitter SMS olmadan iki adımlı doğrulama nasıl ayarlanır?

– Tarayıcınızdan Twitter.com adresine gidin

– Yukarıdaki menüden profil ikonunuza tıklayın ve “ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklayın

– Karşınıza çıkan menüde “Hesap” bölümünün bir altında “Güvenlik” kategorisi yer alıyor, burada “Giriş onaylama yöntemlerini gözden geçir” seçeneğine tıklayın

– Mobil güvenlik uygulamasına tıklayarak yönergeleri izleyerek iki adımlı doğrulama ayarlarını tamamlayın

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra bundan böyle iki adımlı doğrulama özelliğini SMS ile değil de ayarladığınız uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>