Techinside Google News
Techinside Google News

Twitter’ın yeni özelliği; Reklamsız Blue aboneliği geliyor!

Twitter Blue'ya abone olan ya da olmayı düşünen kullanıcılar için Twitter'ın vadettiği en önemli özelliklerden biri de “daha az reklam görme” ayrıcalığı bulunuyor.
- Advertisement -

Twitter Blue’ya abone olan ya da olmayı düşünen kullanıcılar için Twitter’ın vadettiği en önemli özelliklerden biri de “daha az reklam görme” ayrıcalığı bulunuyor. Twitter’ın sahibi Elon Musk, şirketi devraldıktan kısa bir süre sonra ücretli abonelik hizmetini hayata geçireceklerini duyurduğunda özellikle abonelerin “yarı yarıya daha az reklam göreceğinin” altını çiziyordu.

Premium aboneliğin şu anda kullanıcılara ücretsiz abonelikte gösterilen reklamların yarısını göstermesi bekleniyor, ancak Twitter’ın henüz değişiklik yapmadığı bildiriliyor. Öte yandan, yeni daha pahalı abonelik, reklamları tamamen ortadan kaldırıyor.

Twitter CEO’su Musk, Pazar günü attığı bir tweet’inde platformdaki reklamların “çok sık ve çok büyük” olduğunu ve platformun “önümüzdeki haftalarda her ikisini de ele almak için adımlar atacağını” söylüyor. Musk ayrıca sıfır reklamlı ve daha yüksek fiyatlı bir abonelik olacağının sinyallerini de önceden veriyor.

Twitter Blue abonelik sistemi geçtiğimiz yıl bir grup kullanıcıya açılarak piyasaya sürülüyor. Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından Kasım 2022’nin sonunda tüm kullanıcılara sunuluyor. Twitter Blue abonelik hizmetinin fiyatı iOS’ta 250 TL iken, masaüstü üzerinden kayıt olanların aylık ödemesi gereken tutar 110 TL olacağı düşünülüyor.

TWİTTER FARKLI DİLLERİ ÇEVİRECEK

Twitter’ın yakında kullanıma sunacağı bir diğer özellik ise farklı dillerdeki tweetlerin çevirisinin yapılarak ana sayfada önerilen tweetler arasında gösteriliyor. Elon Musk bu konu hakkındaki açıklamasında dünyanın farklı noktalarından Twitter’da ilgi çekici paylaşımlar yapıldığını ancak farklı dillerdeki bu paylaşımlardan çoğu kişinin mahrum kaldığını vurguluyor.

Bazı tahminlere göre Twitter’ın reklam geliri, Musk’ın şirketi Ekim ayında devralmasından bu yana hızla düşmeye başladı. Bunun en büyük sebebi ise Elon Musk’ın Twitter’da mavi tik işaretini abonelik sistemini herkese sunmasından olduğu düşünülüyor. Mavi tik satışının başlamasından kısa süre sonra platformda mavi tikli sahte hesap sayısı hızla artmaya başladı. Bu da markaları endişe sokarak, reklam vermeyi durdurmaya başlanıyor.

Premium Blue katmanının mevcut özellikleri arasında bir doğrulama onay işareti bulunuyor. Tweet’i geri alma seçeneği, yer eklenmiş tweet’leri düzenlemek için yeri değiştirme klasörü, Twitter simgenizin telefonunuzda nasıl görüneceğini değiştirebilmeniz için özel uygulama simgeleri, renk temaları yer alıyor. Uygulamanın görünümünü değiştirmek ve gezinti çubuğunuzda görünenleri kontrol ediliyor. Son olarak, abonelik olmadan 4 dakikaya kıyasla web üzerinden 60 dakikaya veya iOS ve Android üzerinden 10 dakikaya kadar video yükleme yeteneği bulunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir